ページの画像
PDF
ePub

BRIAN T. DIXON NELS T. DOLAN ANDREA L. DOLLAR JOEL B. DROBA ANTHONY G. DUPREE WALTER M. DUZZNY WALTER D. EASTER, JR. ERIC E. EDIN JEFFERY ELLICK JULIE A. ENGDAHL ERIC C. ENGELMEIER MARK S. EUBANK MARTIN C. EWALD PAUL H. FALL II RICHARD L. FARNSWORTH BRENNAN B. FERNELIUS ALEX B. FINK FRANCIS T. FLANAGAN BARRY J. FLYE CORDELL J. FOX BRYAN S. FRANKLIN MICHAEL C. FREEMAN JUAN R. GARCIA JOHN T. GARITY III PAUL R. GASS WILLIAM M. GAZIS HOWARD C. W. GECK RICHARD E. GILES CHRISTOPHER P. GOVEKAR JOSEPH A. GREGG JOHN J. GUIDY, JR. RICKIE N. HAGAN AHRON R. HAKIMI MARK A. HANDY WILLIAM C. HARDEE FRED R. HARMON, JR. STEPHEN H. HARMON III DANIEL A. HARMUTH THOMAS V. HARPER JOHN W. HARRINGTON, JR. DONALD S. HARRIS RICHARD J. E. HEITKAMP SCOTT A. HILL SETH M. HOFFER ERIC T. HOLMES ROBERT D. HOOD GREGORY A. HOPKINS DONALD C. HOUK CHRISTOPHER S. HOUSTON VIVIAN S. HUGHES GREGORY M. JACKSON KEITH W. JANOWSKI JEFFREY J. JARVENSIVU STEVEN C. JOHNSON TODD L. JOHNSTON J. L. JONES ROBIN H. N. JONES ANDREW JUKNELIS JOYCE B. JUNIOR KIPLING KAHLER KEVIN J. KALEY JOHN M. KANALEY ALAN D. KATZ KEVIN L. KEEN ROBERT M. KELLY ALICE A. KERR KELLY G. KILHOFFER WILLIAM KLAUS PHYLLIS KNOX ROBERT E. KOCH TIMOTHY KOHN

DAVID A. KONTNY
MICHAEL G. KOSALKO
DEBORAH L. KOTULICH
SUSIE S. KUILAN
ANGELA M. LARSEN
THOMAS S. LAVENDER
KENNETH R. LAWRENCE, JR.
MICHAEL D. LEMIEUX
MICHAEL E. LONIGRO
KENNETH W. LUCAS
EDWIN F. LUGO
JOHN M. MACDONALD
MARION M. MANUTA
GARY J. MAROUN
PEGGY A. MASTERSON
HAROLD B. MAYES
MARK H. MCDONALD
EDWARD C. MCFADDEN
BARNARD MCINTOSH
PAUL J. MCKENNEY
RONALD S. MEREDITH
KENNETH S. MERWIN
MICHAEL W. MILLER
BETTINA R. MONCUS
HECTOR M. MORAN
AUDRIE J. MORGAN
WILLIAM R. MORGAN, JR.
RICHARD L. NASH
RANDALL D. NEWTON
CHRISTINE M. NICHOLS
PAUL H. NOBLIN, JR.
ANDREW L. NORD
JAMES L. OAKES, JR.
CHRISTOPHER J. OCONNOR
THOMAS M. ODONOGHUE
JOHN S. OLESH
JOHN R. OLSON
RONALD ORTIZ
JACK A. OTTESON
BARRETT K. PARKER
NICOLE S. PARKER
MICHAEL H. PASCO
JOHN E. PENN, JR.
BRADLEY G. PERRIER
CHAUNDRA D. PERRY
WILLIAM T. PETERSON
JOHN C. PISTONE
GREGORY A. POLITOWICZ
JEFFREY C. PONKRATZ
JOHN L. POWELL
MARK P. PRICE
MICHAEL F. REIDY
JOSE J. REYES
FRANCIS L. REYNOLDS
JAMES H. REYNOLDS, JR.
MARK J. RICCHIAZZI
STEVEN E. RILEY
JOHN G. ROGERS
RALPH S. ROPER, JR.
DAVID A. ROSENBLUM
JENNIFER E. RYAN
DANNY W. SAMPLE, JR.
KENNETH R. SARDEGNA
DAVID W. SCHIMSA
ALLAN SCHROEDER
TIMOTHY R. SCHULGEN
GERARD L. SCHWARTZ
ANTHONY P. SCIOLI
NICHOLAS SCOPELLITE
JOHN R. SEELEY
APRIL L. SELBYCOLE

JEFFREY T. SICKINGER
CHARLES R. SIMMONS
JAMES G. SIMPSON
JEFFREY T. SIMS
WILLIAM R. SIMS
TERENCE W. SINGLETON
JOSEPH S. SKARBOWSKI
ANDREW M. P. SMITH
JOHNNY R. SPRUIEL
CHARLES R. STACHOWSKI
ROBERT C. STACK
MICHAEL S. STOCKS
RICKY A STORY
STEPHEN E. STRAND
WILLIAM D. STRATTON
DOUGLAS H. STUBBE
JEFFREY P. SWAN
JOHN F. SWEENEY
DEAN M. SWICK
CLIFFORD G. TEBBITT
JACK J. THEBAU
ROY THERRIEN

JOHN A. THOMPSON
ROBERT F. THOMPSON, JR.
GREGORY A. TOWNLEY
EVAN J. TRINKLE
KIRSTI M. TRYGSTAD
MICHAEL A. TURNER
JOHN C. UPTMOR
JOHN W. VELLIQUETTE, JR.
EDWARD J. VILLACRES
BRENDT J. VITALE
SAMUEL F. WAGNER
JOHN J. WALDRON, JR.
PAUL M. WALENESKY
HARLAN T. WARE
DAVID P. WARSHAW
MARIO R. WILHELM
JEFFREY C. WISER
JEFFREY L. WOODIE
SHEL WILBED WRAY
TONY L. WRIGHT
ALAN E. ZENTAR
IRENE M. ZOPPI

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States:

I nominate THE FOLLOWING NAMED OFFICERS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE RESERVE OF THE ARMY UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTION 12203:

To be colonel

JAMES S. ARANYI
WILLIAM L. AYERS
SHELLEY L. BALDERSON
MICHAEL G. BARGER
DARRELL J. BENNIS
SCOTT N. BERGUM
MICHAEL D. CAMPBELL
PEDRO J. COLON
ROBERT S. DAVIDSON
DAWN D. DEVINE
ANDREW D. DOEHRING
JEFFERY A. DOLL
BRADLEY A. DUFFEY
JUDY V. ELLIS
DALE D. FAIR
DANIEL G. FOULKROD
MICHAEL P. FRIEND
CHRISTOPHER B. FRY
PAUL T. GAULT
JAMES E. GIBSON
PAUL S. GUILOT
ERIC S. HAALAND
GEORGE G. HADRICK
CHARLES G. HAHN
HAROLD M. HINTON, JR.
DAVID L. HUBBARD
ROBERT B. HUMPHREY
MICHAEL E. KIENE
MATTHEW W. LUCAS
TIMOTHY J. LYNCH
STEVEN P. MARCH

ELMER R. MASON
STEVEN A. MATAYOSHI
CYNTHIA S. MCCARTY
CHARLES H. MEADOWS
JAMES E. MORRISON
LAWRENCE E. MOSLEY
ROBERT M. NOTCH
SHAWN P. OSBORNE
CESAR A. PADILLA
MARTIN E. PANGELINAN
GRANT R. PORTER
MARK E. QUARTULLO
KEL LEE RAUCH
ROBERT D. REED
JAY D. RIEGER
BILLY W. ROGERS
MARGARET A. ROOSMA
MARK A. RUSHING
EDWARD G. SALAZ, JR.
STEVEN R. SCHWEICHLER
RICHARD K. SELE
STEPHEN G. SHERBONDY
DEBORAH A. STOLZE
WILLIAM S. STORY
DAVID H. TAVASSOLI
SCOTT R. WEST
DONNA R. WILLIAMS
ROBIN L. WILLIAMS
JOHN K. WORTHINGTON
MARK A. YOUNG

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States: I nominate

THE FOLLOWING NAMED OFFICERS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE RESERVE OF THE ARMY UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTION 12203:

To be colonel

MITCHELL J. ABEL
JOHN J. ABELING
JOHN W. ALTEBAUMER, JR.
PETER K. ANDERSON
CURT E. ASHBY
FRANCIS E. BALASCIO
TIMOTHY S. BARRETT
GORDON M. BARTLEY
STEPHEN C. BELLER
TODD F. BERGER
KEVIN A. BUCKINGHAM
MATTHEW J. BURINSKAS
THOMAS J. BURSON
DONALD R. BYRD
MICHAEL M. CAIN
THOMAS G. CANTWELL
ROY E. CARPENTER, JR.
WILLIAM C. CARTER
LLOYD P. CAVINESS, JR.
JOHN S. CLOYD
THOMAS E. COGDALL
GEORGE S. CONWILL
DONNA L. COOPER
GREGORY M. CORNELL
JOHN P. COSTANZO
WILLIAM E. COUNTS
ANTHONY J. COUTURE
PETER B. CROSS
JEFFREY R. CSOKMAY
MICHAEL S. CURRAN
JOSEPH D. DANAO II
KENNETH W. DAVIS
KENNETH D. DEGIER
BRIAN T. DEREAMER
BYRON L. DIAMOND
BRIAN C. DICKERSON
ROBERT L. DITCHEY II
BRIAN L. DRAKE
DANIEL J. DREHER
BOBBIE J. DUNN
DIANE L. DUNN
MICHEAL E. DYE
DONALD R. EMERSON
KEVIN W. EXTINE
HENRIK M. FAST
JOSE L. FIGUEROA
DAVID FLEMING III
SCOTT K. FOWLER
TIM W. FRANKLIN
VICTORIA GANDARA
JAMES V. GARDINER
JEFFREY L. GAYLORD
JAMES T. GIBBONS
GLENN B. GILDON
GLENN S. GMITTER
BERKLEY G. GORE
KENNETH S. GULLY
ALBERT J. HAAS
PHILLIP R. HALE
REX E. HALL
JEFFREY P. HANSEN
BEVERLY D. HARTFIELD

JAMES A. HEARTSILL III STARRLEEN J. HEINEN MARK G. HENDRICK MATTHEW K. HENGEL GARY B. HERR GREGORY J. HIRSCH ROBERT F. HOAGLUND TIMOTHY HOUCHLEI GAIL G. INMAN ROBERT J. JARVIS DWIGHT M. JETT, JR. CRAIG S. JONES RALEIGH C. JONES ROBERT L. JONES JEFFERY D. JULUM ROBERT C. KEATING RICHARD D. KEMP, JR. ERIC J. KILLEN JEFFREY M. KNEPSHIELD JOHNNA A. KOHL DAVID L. KOON DANIEL KOZLOWSKI ROBERT C. LARSEN MARK W. LEAHEY GREGORY J. LEIMBACH WILLIAM A. LENEWEAVER GARY D. LEWIS RICHARD A. LIPE FRANKLIN C. LITTLE CLIFFORD R. LOCKWOOD, JR. DANIEL G. LONOWSKI HENRY LOPEZ DAVID A. LOPINA STEVEN D. LUND DANIEL M. MAHNKE SCOTT R. MANAHAN ZACHARY E. MANER MICHAEL P. MARTINEZ PARRIS C. MCCULLAH SUZANNE P. MCKIBBIN JOSEPH E. MCMENAMIN DIANA S. MEADOR BRIAN F. METCALF DANNY L. MILLS SUSAN E. MINKEMA DANIEL T. MONAGHAN TIMOTHY P. MORAN TIMOTHY J. MURPHY PAUL K. NANAMORI SCOTT D. NILES JOHN M. OBERKIRSCH DAVID F. ODONAHUE LUTALO O. OLUTOSIN STEPHEN E. OSBORN TODD M. PATTON PAUL R. PELTIER DANIEL F. PIPES JOEL M. POTTS KEITH C. PRESTON JOEL D. PRICE PETER J. QUINN ANGELICA REYES

PETER M. REYNIERSE
BENNY R. RICHARDSON
JOHN C. ROONEY
JODEE A. ROWE
BRETT P. RYPMA
HOWARD L. SCHAUER
KURT A. SCHLICHTER
WALLY SCHOLL
JOSEPH M. SEAOUIST
WILLIAM H. SELLERS III
DAVID L. SEYBOLD
ANTHONY A. SIMS
MARK R. SLAVIK
JEFFREY D. SMILEY
DAVID L. SMITH
STEVEN L. SMITH
TERRANCE E. SMITH
THOMAS W. SMITH
STEVEN P. SONNEGA
MICHAEL E. SPETH
BRENT E. STARK

CHAD R. STEVENS
DARRYL D. STEWART
JOACHIM STRENK
PETER G. SZCZEPANSKI
JOHN M. TILL
HILLIS J. TINGLUM
TRACEY J. TRAUTMAN
KENNETH G. UTING
DAVID R. VERDI
THOMAS W. VONWEISENSTEIN
MARKLEY D. WAHL
DANIEL J. WALCZYK
RACHEL C. WALKER
RICHARD L. WEIKEL
ALEXANDER C. WETZEL
CARL L. WHITE
LARRY W. WILBANKS
MICHAEL J. WILLIS
BRADLEY T. WOLFING
BOBBY L. YANDELL, JR.
THOMAS M. ZUBIK

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States: I nominate

THE FOLLOWING NAMED INDIVIDUALS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE REGULAR ARMY NURSE CORPS UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTIONS 531 AND 3064:

To be major

NANCY L. DAVIS

SHEILA VILLINES

BARACK OBAMA To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States:

I nominate

The following named individual for appointment to the grade indicated in the Regular Army Medical Specialist Corps under title 10, U.S.C., sections 531 and 3064:

To be major

Genevieve L. Costello

BARACK OBAMA To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States: I nominate THE FOLLOWING NAMED INDIVIDUALS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE REGULAR ARMY MEDICAL CORPS UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTIONS 531 AND 3064:

To be lieutenant colonel

ROBERT J. NEWSOM

RICHARD Y. YOON

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States: I nominate THE FOLLOWING NAMED INDIVIDUALS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE REGULAR ARMY MEDICAL SERVICE CORPS UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTIONS 531 AND 3064:

To be major

RICHARD A. DANIELS

STEPHEN M. LANGLOIS

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States: I nominate THE FOLLOWING NAMED INDIVIDUALS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE REGULAR ARMY MEDICAL CORPS UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTIONS 531 AND 3064:

To be major

ARTHUR E. RABENHORST

STEVEN J. SVABEK

BARACK OBAMA To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States:

I nominate The following named individual for appointment to the grade indicated in the Regular Army Medical Service Corps under title 10, U. S.C., sections 531 and 3064:

To be major

Harvey D. Hudson

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

THE WHITE HOUSE, November 30, 2011. To the Senate of the United States:

I nominate

The following named officer for appointment in the grade indicated in the Regular Army under title 10, U.S.C., sections 531 and 716:

To be major

William H. Carothers

BARACK OBAMA

To the Committee on Armed Services.

« 前へ次へ »